Rizika domácí kanceláře

Doba „covidová“ nás všechny zamkla doma a donutila nás přestěhovat svojí práci z kanceláří v lepším případě do domácích pracoven, v tom horším, do obýváků nebo ložnic. Žádné velké pohodlí a navíc – nové riziko pro rodiny s malými dětmi. Na co si tedy dát pozor v domácí pracovně?

Zajištěný nábytek i vybavení

Ostré hrany stolů a židlí nemusí být jen hrozbou pracovny. Není však nic snadnějšího než pořídit levné chrániče a předejít tak nepříjemným úrazům. Pozor dejte například i na kolečkové židle, dítě může stát za vámi při jejím odsunutí, nebo ji může převrhnout.

Děti jsou od přírody zvědavé a vše, co máte na stole, je zajímá. Ujistěte se, že na sebe ve chvilce vaší nepozornosti nic nezvrhnou. Nenechávejte počítače a další příslušenství bez dozoru a zbytečně na stole nehromaďte například těžké šanony či knihy.

Všude samé kabely

Elektrické a napájecí kabely bychom v přítomnosti dětí neměli spouštět z očí nebo je alespoň vhodně zabezpečit. Úrazy elektrickým proudem patří k těm nejhorším, a kromě toho by se na nich dítě mohlo i uškrtit. Čím více bezdrátových zařízení tím lépe, ale pokud je kabel přeci jen potřeba, zajistěte ho například lepicí páskou nebo se ho snažte skrýt jinak.

Lákadla v podobě šuplíků

Kancelářské šuplíky bývají plné vybavení, které rozhodně do rukou dětí nepatří. Ať už se jedná o kancelářské sponky, sešívačky, děrovačky nebo pera, je dobré je držet z dosahu. Šuplíky a skříňky by tedy měly být ideálně zamčené. Předejdete tak i skřípnutí dětských prstíků.

Máte-li luxus domácí pracovny v oddělené místnosti, je nejlepší ji v době nepřítomnosti zamknout. Pokud jste ale odkázáni pobývat ve společných částech bytu, pak je jediným řešením prevence a neustálý dohled.

Potřebujete se zeptat?

Napište nám, pokusíme se odpovědět.