Finanční gramotnost jako dárek?

Rok co rok si před Vánocemi lámeme hlavu, jaký dárek by našim blízkým udělal radost. Můžeme zvolit tradiční ponožky, poukázku nebo peníze v obálce. Neurazí, nenadchne. Ale co věnovat něco praktičtějšího a možná cennějšího?

Přinášíme pár tipů na dárky spojené s tématem finanční gramotnosti. Ta se totiž hodí úplně všem a má rozhodně trvalou hodnotu. Malí i velcí, pro každého něco úměrně k jeho věku a dovednostem.

Dětská pokladna

Ti nejmenší se mohou s fungováním financí seznamovat jednoduchou hrou na obchod. K tomu jim rozhodně nesmí chybět pokladna s penězi.

Prasátko na spoření

I pěkná pokladnička může být motivací k odkládání pár drobných stranou na věci, po kterých toužíme nebo na neočekávané výdaje.

Deskové hry

Jak lépe proniknout do světa financí než hrou? Společenské deskové hry v sobě spojí zábavu i vzdělání. Hra finanční gramotnost,  Sázky a dostihy nebo Monopoly.

Knížka pro malé i velké

Pro ty, kdo raději odpočívají s knížkou existuje mnoho publikací o finanční gramotnosti. Stačí jen najít tu, které obdarovanému nejlépe sedne.

Kurzy finanční gramotnosti

Někdo má zájem proniknout do tajů financí ještě hlouběji. Pak se nabízejí kurzy finanční gramotnosti různé pokročilosti.

Zrcátko

Pro ty, kdo mají rádi humor máme také pár tipů. Co třeba zrcátko s nápisem „Podívej, kde je zodpovědný za tvé finance“?

Lupa

Pokud si můžete dovolit trochu nadsázky, pak darujte klasickou lupu. Pomůže přečíst drobné písmo ve smlouvách a vyhnout se nepříjemným překvapením.

Mrkněte do galerie!

Dárky s tématem finanční gramotnosti

Dětská pokladna
Prasátko na spoření
Desková hra
Desková hra
Desková hra
Knížka
Knížka
Kurz finanční gramotnosti
Vtipné zrcátko
Lupa