Jak se Češi připravují na Vánoce

Vánoce a přípravy na ně jsou náročné pro nás i naši peněženku. To dokládají i interní statistiky společnosti ESSOX, ze kterých vyplývá, že mezi oblíbené komodity, které v tomto období zákazníci vyhledávají nejčastěji jsou televize, mobilní telefony a pračky s průměrně profinancovanou částkou více než patnáct tisíc korun, což je v porovnání se stejným obdobím loňského roku mírný nárůst. A ze statistik také vyplývá, že klienti preferují rozložení splátek do delšího časového období.

„V předvánočním období zaznamenáváme pravidelně mírné zvýšení zájmu o financování spotřebního zboží a čekáme, že nejinak tomu bude i v letošním roce. Nově jsme proto do našeho portfolia produktů zařadili uzavření půjčky na tento druh zboží formou SMS podpisu, čímž jsme zefektivnili celý proces a vyšli jsme vstříc našim klientům,“ říká obchodní ředitel společnosti ESSOX Luděk Čermák.

Kdo nakupuje na splátky nejčastěji?

Běžnému klientovi, který nakupuje spotřební zboží na splátky je 43 let a platbu si rozloží průměrně do období 23 měsíců. Muži dávají přednost mobilním telefonům a televizorům s pořizovací cenou 14 000 korun. Ženy tímto způsobem řeší nákup praktických pomocníků do domácnosti – pračky, sušičky s průměrnou splátkou lehce převyšující tisíc korun.

SMS půjčka na spotřební zboží

Půjčku na spotřební zboží mohou nově klienti ESSOXu uzavřít prostřednictvím SMS podpisu. Půjčka s podpisem formou SMS je určena pro financování ve výši od 2 000 do 500 000 Kč. Tuto službu je možné využít nejen v kamenných prodejnách a e-shopech, ale i třeba po telefonu za pomoci odborně vyškolených operátorů společnosti ESSOX. Díky SMS podpisu tak nemusí klienti společnosti ESSOX trávit čas čekáním na prodejnách při sepisování klasických tištěných smluv. U e-shopů se navíc zrychlí i doba dodání objednaného zboží, jelikož prodejce dostane dříve zaplaceno a může objednané věci rychleji expedovat ke klientovi. Elektronická smlouva totiž dorazí ke kontrole do ESSOXU okamžitě, na rozdíl od té papírové, jejíž doručení může trvat i několik dní.