Letní uzavírkové peklo, aneb jak se mu vyhnout

Ministerstvo dopravy varuje, že i letošní letní prázdniny budou ve znamení oprav na hlavních tazích. Zároveň slibuje, že udělá maximum, aby případné kolony netrvaly dlouho.

Co se na řidiče chystá?

Čtyři desítky uzavírek na hlavních tazích. Pokračující modernizace D1. Omezení na D8 i D11. Ministerstvo dopravy předem upozorňuje, že řidiči to na českých silnicích zase nebudou mít přes léto jednoduché. Při cestách na dovolenou se musí připravit na postávání v kolonách.

“Nejsložitější situace bude na dálnici D1, kde se současně modernizuje pět úseků. Řidiči mířící na dovolenou po nejvytíženější české dálnici proto musejí počítat s případnými komplikacemi v podobě hrozících kolon a dbát na dodržování pravidel bezpečného provozu,” vzkazuje ministerstvo dopravy.

Jen nutné zlo

Podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) budou v létě silničáři pracovat na víc než 40 místech. Jde prý o nejnutnější opravy a probíhající rekonstrukce, které není možné odložit. Některé opravy skončí v průběhu prázdnin, jiné ale potrvají přes celé léto. Kromě D1 se řidiči musí připravit na pokračující omezení na prvních osmi kilometrech dálnice D11, kde se bude pracovat ještě během července. Další omezení způsobí opravy dálnice D8 mezi druhým a šestým kilometrem.

Podívejte se, kde bude přes léto omezená doprava