Lipno dětem aneb Den Integrovaného záchranného systému

Lipno nad Vltavou – Velmi atraktivní podívaná proběhla v sobotu 7. září pro všechny návštěvníky Lipna nad Vltavou. V Active parku Lipno a na Stezce korunami stromů předvedli své schopnosti a dovednosti všechny složky Integrovaného záchranného systému. Nechyběli zajímavé ukázky práce policejní zásahové jednotky, vrtulníku, hasičů při zdolávání požáru nebo zásahu při dopravní nehodě.

Na Lipně se v rámci akci Lipno dětem aneb Den s Integrovaným záchranným systémem představili všechyn jeho složky od vodních záchranářů, přes policii, hasiče, zdravotnickou záchrannou službu až po horskou službu. Zábavný a interaktivní program byl ideální pro rodiny s dětmi. Cílem bylo návštěvníkům přiblížit i méně známé záchranářské techniky. Jako jeden ze zajímavých bodů programu předvedla horská služba slanění záchranářského psa přímo z vyhlídkové věže Stezky korunami stromů.

Pro děti do 15 let byl dokonce připraven bonus v podobě vstupného a jízdy tobogánem na Stezce korunami stromů zdarma. Nechybělo ani naše nafukovací hasičské auto od společnosti ESSOX, které si s sebou přivezli českobudějovičtí hasiči.