Proškolili jsme již více než 6000 dětí

Skvělé zprávy! Školení dětí z mateřských a základních škol pobíhající ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje startuje svou třetí sezónu.

Za tu dobu prošlo školícím centrem v sídle budějovických hasičů již více než 6000 dětí a tisíce dalších se účastnilo veřejných akcí s hasiči a naším nafukovadlem. Znovu a znovu čelíme nelehkému úkolu – spolu s hasiči se snažíme dětem předat zábavnou formou základy bezpečnosti. Jak nebezpečným situacím předcházet i jak je v případě nutnosti řešit. 

Součástí exkurze je nejprve hravá přednáška za pomoci interaktivní tabule, kde se děti mohou aktivně zapojit do hry a zároveň se i něco naučit. Menší děti si po exkurzi mohou pohrát s nespočtem hasičských aut, omalovávat si nebo si vyzkoušet hasičskou uniformu.

Následuje přesun do garáží, kde se jich ujme jeden z členů hasičského sboru a ukáže jim vše od vybavení hasičských vozů, přes kompletní hasičské uniformy až po sjíždění po tyči a vyhlášení poplachu.

Pevně doufáme, že zprostředkováním těchto zkušeností získávají děti cenné znalosti a zkušenosti, které se jim budou v životě hodit. I v tomto roce se tedy budeme těšit na viděnou na exkurzích i venkovních akcích!

Fotky z exkurzí a akcí