Hurá do jarní přírody

Jaro je tady a s ním i výlety do přírody. Co si máme vzít s sebou do batůžku a co na sebe, abychom byli připraveni na neočekávané situace, které nás mohou potkat?

Oblečení i obuv zvolte s ohledem na roční období a terén, ve kterém se budete pohybovat. V chladnějším období není na škodu použít termoprádlo jako spodní vrstvu. Pomůže nám udržet tělesnou teplotu a zároveň odvede pot. Střední vrstva by nám měla udržet teplo a izolovat. Ideální je mikina z fleecu či bavlny.

Vrchní vrstva by nás měla ochránit před větrem a deštěm. Ideální je softshellové oblečení nebo oděv s membránou. Samostatnou kapitolou jsou pohodlné boty, které udrží naše nohy v suchu.

Samozřejmostí na výlety je batůžek, kde budeme mít zásoby jídla a pití na celý den a nabitý mobilní telefon pro případ, že bychom potřebovali rychle zavolat pomoc. K tomu slouží linky, které jsou ZDARMA.

V případě, že se vám stane úraz či nehoda volejte linku Záchranné služby 155. Pro oznámení požáru či výbuchu volejte hasiče a číslo 150. Můžete se nechtěně stát účastníkem dopravní nehody, či naleznete podezřelý předmět. V tom případě volejte číslo 158, které patří policii

Ve chvíli, kdy si myslíte, že je situace závažnější volejte jednotné číslo tísňového volání 112, které platí ve všech evropských zemích.


Potřebujete se zeptat?

Napište nám, pokusíme se odpovědět.