Pět vychytávek pro děti, které s vámi rády vaří

Že vám z dětí, které se motají v kuchyni naskakuje spíš husí kůže? Představujete si, co všechno na ně může spadnout nebo čím se zraní? Na druhou stranu pak ale vidíte tu jejich radost, když vám můžou pomoct. Jak je tedy pustit do kuchyně a zároveň jim dopřát bezpečí? Stačí jen pár šikovných pomocníků, díky kterým bude váš malý kuchař v bezpečí.

Děti nás od narození napodobují a snaží se naučit všechno, co vidí, že dělají dospělí kolem nich. To je v pořádku, stávají se tak samostatnými a my bychom jim to měli umožnit. Platí to i v kuchyni. Navíc v době, kdy jsme všichni nuceni trávit doma, vzhledem k probíhající pandemii Covid-19, více času než obvykle, se mnoho z nás pouští do kuchařských experimentů. A děti se samozřejmě chtějí přidat. 

Co jim tedy pořídit výbavu, díky které budou v kuchyni v bezpečí a budete si moct v klidu vychutnat radost ze společného vaření?

  • Základem je zástěrka. Nejenže se dítě bude cítit jako opravdický kuchtík, ale vy můžete vypustit obavy o praní umazaného oblečení.
  • Kuchyňské linky nebývají uzpůsobeny malým pomocníkům, ale stačí pár schůdků a hned jste v kuchyni rovnocennými partnery.
  • Nože sice dětem do ruky nepatří, ale existují výjimky. Speciální dětské nože s kulatou špičkou, či ochranným madlem zachrání všechny prstíky.
  • Držák na krájení pojistí, že se jídlo nesmýkne a prsty budou z dosahu.
  • Geniální je i gumový chránič prstů, dítě tak může samo krájet téměř cokoli.


Teď už stačí jen najít ten správný recept a můžete se společně pustit do práce. :)

Co pořídit malým kuchařům

Dětský nůž
Zástěrka
Dětský nůž a chránič prstů
Stolička
Držák na krájení

Potřebujete se zeptat?

Napište nám, pokusíme se odpovědět.